Dwumasa Audi A4 – Wytrzymałość ważnych podzespołów.

Nie ma wątpliwości, że poprzez odpowiedni styl jazdy można odłożyć w czasie konieczność wykonania w samochodzie pewnych napraw. Niewątpliwie, również sprzęgło oraz koło dwumasowe działają lepiej w samochodach kierowanych przez ostrożnych kierowców. W jaki jeszcze sposób można wpływać na funkcjonowanie tych podzespołów?

Dwumasa – co to takiego?

Wydaje się, że w tym miejscu warto wyjaśnić czym jet dwumasa Audi A4 czy też koło dwumasowe jakiegokolwiek innego samochodu. Obecnie w zdecydowanej większości aut znajdują się koła dwumasowe, które pojawiają się w miejscu zajmowanym dawniej przez koła zamachowe. Jeśli chodzi o terminologię, tak naprawdę koło dwumasowe Audi A4 w rzeczywistości również jest kołem zamachowym. Niemniej jednak, jego konstrukcja i działanie są zupełnie inne. Przede wszystkim, koło dwumasowe Audi A4 jest dwukrotnie szersze z racji tego, iż składa się ono z dwóch osobnych kół zamachowych. Ponadto, pomiędzy nimi jest jeszcze jeden element, a mianowicie tłumik. Niewątpliwie, jest to bardzo ważna część, która zapewnia odpowiednie tłumienie wibracji silnika.

Wytrzymałość sprzęgła i dwumasy

Oczywiście, wytrzymałość podzespołów takich jak sprzęgło czy dwumasa nie zależy od jednego tylko czynnika jakim jest styl jazdy. Rzecz jasna,. bardzo duże znaczenie ma sposób ruszania, czy też gwałtowność zmieniania biegów. Niemniej jednak, nie tylko to decyduje o tym, jak trwałe okażą się być sprzęgło oraz dwumasa. Bardzo ważna jest z pewnością także jakość samych podzespołów. Rzecz w tym, iż niektórzy producenci po prostu tworzą podzespoły wyższej jakości niż inni.

Jak rozpoznać nieprawidłowo działające sprzęgło?

Nie można nigdy bagatelizować oznak źle działającego sprzęgła. Jednakże, jakie to są tak właściwie oznaki? Generalnie, gdy sprzęgło i dwumasa Audi A4 zaczynają lekkko zawodzić, widoczne jest nieznaczne osłabienie mocy silnika. Można to zaobserwować chociażby próbując wyjechać pod górę. Ponadto, charakterystyczne jest również regularne zwiększanie się obrotów silnika w sytuacjach, w których nie powinno do tego dochodzić.

Dodaj komentarz

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.