Szybka wymiana sprzęgła

Sprzęgło to część samochodu, która należy to tych najbardziej eksploatacyjnych.  Wymiana sprzęgła to zmora bardzo wielu kierowców. Zupełnie bez żadnego znaczenia jest tutaj jakość oraz marka danego samochodu. Sprzęgło ma to do siebie, że po jakimś czasie po prostu się zużywa. Dlatego, jeśli zauważymy jakiekolwiek symptomy mówiące o zużyciu sprzęgła w naszym samochodzie, powinniśmy jak najszybciej udać się do mechanika samochodowego.

Pierwsze sygnały zużycia sprzęgła

Wytrawni kierowcy szybko zorientują się, kiedy wymiana sprzęgła w ich samochodzie jest konieczna. Bardzo znanym problemem dotyczącym bezpośrednio sprzęgła   jest chociażby brak możliwości włączenia „jedynki”, a także biegu wstecznego. Zdarza się również tak, że obroty silnika w miarę dociśnięcia pedału gazu zdecydowanie rosną, natomiast samochód nie przyspiesza, tylko swoim w tym samym miejscu. O wymianie sprzęgła musimy zdecydowanie pomyśleć także wtedy, kiedy mamy istotne problemy z płynnym, spokojnym ruszaniem samochodu. Jeśli samochód „szarpie” to od razu możemy się domyśleć, że jest jakiś problem, który musimy natychmiast zdiagnozować, aby na drodze w trakcie naszej podróży nie doszło do jakiejkolwiek tragedii. Jazda samochodem to nie zabawa, dlatego w tym temacie musimy być odpowiedzialni zarówno za siebie i swoich bliskich, którzy z nami jadą, jak również kierowców, których napotykamy na swojej drodze.

Koszt wymiany sprzęgła jest oczywiście uzależniony od marki pojazdu. Dla pojazdu o średniej wartości, taka wymiana razem z zakupionym sprzęgłem to kwota około tysiąca złotych. Z kolei jeśli wozimy się lepszymi samochodami, a co za tym idzie kochamy komfort jazdy, wówczas również cena zdecydowanie idzie w górę. Należy pamiętać, aby zlecenie dotyczące wymiany sprzęgła trafiło do dobrego fachowca, a najlepiej naszego stałego i zaufanego mechanika. Tylko wówczas będziemy pewni, że robota zrobiona została rzetelnie i profesjonalnie. Tak, aby nie okazało się, że za kilka tygodni problem powróci, a dany mechanik zamknie w tym czasie swoją działalność.

Dodaj komentarz

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.