Volkswagen Passat B5 – rekordzista popularności

Volkswagen Passat B5 jest jednym z najczęściej widywanych samochodów na polskich drogach. Jeszcze kilka lat temu samochód był synonimem niezawodności, nowoczesności i innowacyjnych rozwiązań. Aktualnie znalezienie na rynku zadbanego, godnego zakupu egzemplarza jest dużym wyzwaniem, jednak nie niemożliwym do zrealizowania.

Volkswagen Passat B5 oferowany był tylko w dwóch wersjach nadwozia – kombi oraz sedan, producent nie zdecydował się na wypuszczenie popularnej wśród konkurencji wersji liftback. Auto produkowane było aż przez 9 lat, premiera miała miejsce w 1996 roku i dopiero 2005 roku przyniósł jego następcę w postaci Passata B6.

Volkswagen Passat B5 to flagowy przedstawiciel segmentu D. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących taniego, komfortowego i przestronnego samochodu rodzinnego. Jeśli uda nam się zakupić zadbany egzemplarz wolny od wad i ukrytych usterek będziemy mogli w dalszym ciągu cieszyć się jego niezawodnością.

Wnętrze Passata B5 cechuje się estetycznym wykończeniem, jakość użytych tutaj materiałów jest wysoka – niestety po latach eksplotacji z przycisków zaczyna schodzić farba. Fotele Passata B5 są wygodne a w środku samochodu nie brakuje miejsca.

Popularne wady

Warto pamiętać iż samochód ma już swoje lata. Passat B5 w różnych wersjach silnikowych może zużywać nadmierne ilości oleju. Wiele egzemplarzy posiada turbosprężarki wymagające regeneracji. Częstym problemem jest też wyeksploatowany łańcuch spinający wałki rozrządu.

Najczęściej spotykanym problemem Passata B5 są zapchane odpływy, szczególnie te pod akumulatorem, oraz zużyte uszczelki w wyniku których do wnętrza przedostaje się woda co prowadzi do korozji modułu komfortu odpowiadającego za prawidłowe działanie urządzeń pokładowych.

Skrzynia automatyczna w Passacie B5 jest delikatna i stosunkowo szybko ulega uszkodzeniu. W wersjach z przekładnią manualną sprzęgło wymaga częstych wymian. Ciekawostką jest fakt, iż naprawa skrzyni automatycznej jest tańsza niż wymiana koła dwumasowego wraz z kompletem sprzęgła w skrzyni manualnej.

Zużyte koło dwumasowe Passat B5 to jedna z najdroższych usterek czekających użytkowników tego modelu. Usługa wymiany koła dwumasowego Passat B5 jest droga jak w przypadku większości samochodów, ponieważ czynność ta jest pracochłonna oraz czasochłonna. Na szczęście jest to samochód popularny a na rynku bez problemu możemy samodzielnie zakupić koło dwumasowe Passat B5 w korzystnej cenie, np. w sklepie internetowym oferującym dobrej jakości zamienniki.

Dodaj komentarz

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.