Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 w wersji sedan miał swoją premierę w 1996 roku i natychmiast podbił rynek, przyciągając klientów odważną i jak na tamte czasy nowoczesną linią nadwozia. W 1997 roku Volkswagen zaoferował Passata w wersji kombi, z ogromnym bagażnikiem o pojemności aż 495 litrów. W 2000 roku miał miejsce face lifting, podczas którego modernizacji poddano głównie stylizację nadwozia  oraz wnętrza, nie przeprowadzając żadnych zmian technologicznych.

Jedną z zalet Passata piątej generacji jest dobrze wykonane zabezpieczenie antykorozyjne nadwozia, dzięki któremu nawet najstarsze egzemplarze (bezwypadkowe) wciąż wyglądają estetycznie.

Volkswagen Passat B5 – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Volkswagen Passat B5 oferowany był w wielu wariantach silnikowych, benzynowych oraz wysokoprężnych. Większość motorów jest godna uwagi, zdarzały się jednak mniej udane jednostki na które lepiej uważać. Jeżeli zależy nam na możliwie niskich kosztach eksploatacji warto rozważyć zakup podstawowego silnika benzynowego o pojemności 1.6 litra/101KM, który jest dobrą bazą dla instalacji LPG.

Większość egzemplarzy dostępnych na rynku wtórnym stanowią samochody wyposażone w silniki diesla, w tym popularny i ceniony w Polsce 1,9 TDI. Jednostka była oferowana w wielu odmianach mocy i tak naprawdę każda jest dobrym wyborem, ale najtrwalsze są te o mocy 90 i 110 KM. Przed zakupem legendarnego 1,9 TDI, jak i każdej innej jednostki, należy zachować ostrożność. Ze względu na wiek Passatów piątej generacji wiele egzemplarzy posiada znaczny przebieg – powyżej 400-500 tysięcy kilometrów, nawet jeśli licznik wskazuje inną wartość. Mocno wyeksploatowany silnik może sprawiać wiele kłopotów w postaci m.in. usterek osprzętu, takiego jak niezwykle kosztowne w naprawie koło dwumasowe Passat B5.

Kolejnym popularnym na rynku wtórnym silnikiem diesla jest sześciocylindrowy motor 2.5 TDI, który jest niestety dosyć awaryjny oraz drogi w naprawach. Pod koniec produkcji piątej generacji pojawiły się także jednostki 2.0 TDI, ale również nie jest on najlepszym wyborem ze względu na obecność kłopotliwego filtra cząstek stałych oraz problematycznego układu smarowania.

Samochody z silnikiem wysokoprężnym oferowane na rynku wtórnym posiadają spory przebieg ze względu na wiek, a co za tym idzie należy się liczyć z usterkami elementów eksploatacyjnych takich jak wtryskiwacze, turbina oraz koło dwumasowe Passat B5. Naprawy nie należą do najtańszych, szczególnie drogie może w wymianie może być koło dwumasowe Passat B5, w związku z czym warto rozważyć samodzielny zakup części np. w sklepie internetowym oferującym dobrej jakości zamienniki.

Dodaj komentarz

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.